„Danske Bank Vilniaus maratono“ organizatoriai šiemet maratono trasos sukilimą, palyginus su praeitais metais, sumažino iki 130 metrų arba 47 proc. (2017 m. – 246m sukilimas). Tikimasi, kad šie pokyčiai maratono distancijos dalyviams leis pagerinti maratono Vilniuje rekordą, kurį dar 2007 metais pasiekė Kenijos bėgikas Richard Rotich, trasą įveikęs per 2 valandas 21 minutę ir 15 sekundžių.
Pasak VšĮ „Tarptautinis maratonas“ direktoriaus Dariaus Valavičiaus, trasos reljefas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių jos įveikimo greitį, o tai, jog trasa tapo beveik dvigubai lygesnė, leidžia galvoti ne tik apie rekordus, tačiau ir asmeninių rezultatų gerinimą.
„Vizualiai šių metų maratono trasa, palyginus su pernykšte, smarkiai nesiskiria, tačiau mums pavyko iš jos eliminuoti kelias sunkiausias atkarpas, kurias tikrai žino kiekvienas bėgikas, bent kartą įveikęs maratoną sostinėje. Žinoma, lygesnė trasa yra tik vienas iš gerą rezultatą lemiančių veiksnių. Svarbu tinkamai įvertinti savo jėgas ir šiai distancijai ruoštis iš anksto“, – sako D. Valavičius.
Naujoje trasoje nebebus vienos sunkiausių maratono ir pusmaratonio atkarpų – Subačiaus g. įkalnės. Trasos sudarytojai iš žemėlapio išėmė ir Vingio parko kalniuką, Šv. Ignoto gatvę, sumažintas sukilimas Žvėryne: bėgimo trasa eis pagal naujai atidarytą Neries krantinę.
„Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyviai tradiciškai startuos ir finišuos Katedros aikštėje. Maratono trasa drieksis paupiu, vėliau tęsis Žvėryne, Vingio parke, Gedimino prospekte ir Senamiestyje. Maratono bėgikams teks įveikti du, pusmaratonio – vieną ratą.
Penkioliktą kartą vyksiantis maratonas Vilniuje startuos rugsėjo 9 dieną. Dalyviai be maratono taip pat galės rinktis „Rimi pusės maratono”, „Lympo 10 km”, „Rimi šeimos 4,2 km bėgimus”. Studentai ir moksleiviai bėgs 3 km, o vaikai – 200 m „#BEACTIVE vaikų bėgime“.