Pasiruošimas 2016-ųjų „Danske Bank Vilniaus maratonui”

Prasideda pasiruošimas didžiausiam bėgimo renginiui 2016 metais – „Danske Bank Vilniaus maratonui“. Paskelbta registracijos pradžia, o pirmasis į kitų metų renginį užsiregistravo 2014 m. „Danske Bank Vilniaus maratono“ nugalėtojas, visai neseniai Berlyno maratone pagerinęs savo rekordą ir įveikęs olimpinį normatyvą, lengvaatletis Remigijus Kančys. Kitų metų rugsėjo 11 d. vyksiančiame renginyje organizatoriai žada dar daugiau užsienio svečių ir dar rimtesnių konkurentų maratono bėgikams.

„Registruodamasis noriu paskatinti visus ryžtis nubėgti savo pasirinktą distanciją, mesti sau iššūkį, galų gale, pradėti sportuoti, jeigu iki šiol to nedarote, – motyvuoja Remigijus Kančys. – Tam turite beveik metus, pradėkite ruoštis dabar ir tikiu, kad sugebėsite nustebinti ne tik aplinkinius, bet ir pačius save“.

Ketinantiems pirmą kartą bėgti maratoną, lengvaatletis pataria pirmiausia teisingai įvertinti savo galimybes. Patartina prieš tai bent keletą kartų būti nubėgus 21 km distanciją, treniruotis nuosekliai ir nepersistengti paskutinėmis dienomis iki maratono. Sportininkas pabrėžia, kad stodamas prie starto linijos, turi tiksliai žinoti, kodėl tai darai.

Ragina ruoštis atsakingai

 Pasak VšĮ „Tarptautinis maratonas“, organizuojančios „Danske Bank Vilniaus maratoną“, direktoriaus Dariaus Mikulio, aktyviausiai dalyviai registruojasi likus vienam ar dviem mėnesiams iki renginio. Vis dėl to, pradėti ruoštis patariama iš anksto, ypač tiems, kurie ketina bėgti ilgesnes distancijas.

„Visus, ketinančius dalyvauti „Danske Bank Vilniaus maratone“, raginame ruoštis atsakingai. Bėgimas, kaip ir bet kuri kita aktyvi fizinė veikla, yra padidintas krūvis organizmui, tad būtina tinkamai įvertinti savo fizines galimybes, pasitikrinti sveikatą. Treniruotis taip pat reikia protingai. Tiems, kurie turi mažiau patirties, siūlome pasitarti su treneriais ar kitais labiau patyrusiais bėgikais,  perskaityti trenerių, mitybos specialistų, psichologų rekomendacijas, kurias kasmet sudedame į „Danske Bank Vilniaus maratono“ leidinį“, – ruoštis atsakingai ragina Darius Mikulis.

Gydytojas neurologas Gediminas Kinderis, pats nubėgęs jau ne vieną maratoną, pradedantiems bėgikams ir tiems, kurie ruošiasi bėgti maratono distanciją, pirmiausia pataria nepersistengti, treniruotis nuosekliai ir krūvį didinti palaipsniui. Iki maratono, treniruočių metu bent keletą kartų nubėgti 30-35 km. Gydytojas pabrėžia, kad būtina tausoti jėgas ir bėgti 50-70 proc. pajėgumu. Taip pat labai svarbu laiku atstatyti skysčių balansą organizme: nelaukiant troškulio ar išsausėjusios gleivinės pojūčio, varžybų metu jokiu būdu nebandyti laimėti laiko nestojant gėrimų stotelėse.  Pasak gydytojo, pradedantiems bėgikams reikėtų vartoti izotoninius gėrimus, patyrusiems dažnai pakanka ir vandens.

„Prieš bėgimo varžybas svarbu pasitikrinti sveikatą, – sako Gediminas Kinderis, – įsitikinti, kad nėra širdies ydų, nepakitęs kraujo spaudimas, nesergama cukriniu diabetu. Atsistojęs prie starto linijos bėgikas neturi jausti nuovargio. Jis turi būti ramus, pailsėjęs, pasitikintis savimi. Nereikia bijoti, jeigu pirmą kartą nuo 35-to km, vadinamosios „sienos“, iki finišo teks paėjėti pėstute – medaliai įteikiami visiems, kirtusiems finišo liniją“, – šypsosi gydytojas.

Tryliktasis „Danske Bank Vilniaus maratonas“ vyks 2016 m. rugsėjo 11 d., registracija internetu www.vilniausmaratonas.lt