Vilniaus maratono 2020 nugalėtojai

Rugsėjo 12 d., šeštadienį Vilniuje įvyko pirmoji vieno didžiausių 2020 m. bėgimų Vilniaus maratono diena. Paaiškėjo trumpiausių distancijų nugalėtojai.

Norint palaikyti dalyvių saugumą šiais metais kiekviena distancija, išskyrus maratoną, 1 km bėgimą ir vaikų bėgimą turėjo du atskirus startus. Dėl to renginys šiais metais vyko dvi dienas – šeštadienį ir sekmadienį.

Šeštadienį Vilniuje bėgo trumpesniųjų distancijų dalyviai – „Rimi“ „Rinkis sveikiau“ 5 km, „BeActive“ vaikų bėgimo dalyviai ir „Vilnius sveikiau“ 1 km distancijos dalyviai.

Susumavus abiejų „Rimi“ „Rinkis sveikiau“ 5 km startų rezultatus, greičiausiai trasą vyrų kategorijoje įveikė Aivaras Čekanavičius (00:16:13), o tarp moterų greičiausia buvo Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės sportininkė Ieva Serapinaitė (00:19:29). Antroji vieta atiteko Arnui Gabrėnui (00:16:15) ir Akvilei Bučytei (00:19:42).

Iš viso „Rimi“ „Rinkis sveikiau“ 5 km distancijoje šiais metais dalyvavo 1670 dalyvių.

16.30 val. startavo „Vilnius sveikiau“ 1 km dalyviai. Greičiausiai trasą įveikė Gytis Andreikėnas (00:03:01) ir Eleonora Višnevskytė (00:03:35).

Šią distanciją įveikė 728 dalyvių.

Rugsėjo 13 d., sekmadienį Vilniuje įvyko antroji  Vilniaus maratono diena – paaiškėjo maratono, pusmaratonio bei 10 km distancijų nugalėtojai.

Maratono ir pusmaratonio nugalėtojų titulai – profesionalams

Rugsėjo 13 d. sekmadienį Vilniuje savo jėgas parodė ilgiausiųjų distancijų dalyviai – nuo pačio ryto startavo maratono bėgikai, po jų išbėgo „Rimi“ pusės maratono dalyviai, o po pietų startavo „Visi mes žmonės“ 10 km distancijos dalyviai.

Šiais metais maratono 42,195 km distanciją vyrų kategorijoje greičiausiai įveikė Latvijos lengvaatletis Dmitrijs Serjogins, kuris trasą nubėgo per 02:19:49, tuo pačiu pagerindamas esamą trasos rekordą. Greičiausiai moterų kategorijoje atbėgo ne kartą Vilniaus maratono nugalėtoja ir prizininke jau tapusi lengvaatletė Diana Lobačevskė, distanciją įveikusi per 02:39:40 ir taip pat pagerinusi trasos rekordą.

Lietuvos maratono čempionu tapo antrą vietą maratone užėmęs Andrius Jakševičius, maratoną įveikęs per 02:26:00.

Dianą Lobačevskę trasoje vijosi ir antrąją vietą maratono distancijoje užėmė Lina Kiriliuk (02:51:25). Trečiąją vietą maratono distancijoje pelnė Jonas Vytautas Gvildys (02:27:07) ir Gitana Akmanavičiūtė (02:58:00).

Iš viso maratono distancijoje šiais metais varžėsi 810 dalyvių.

„Rimi“ pusės maratono distancijos nugalėtojais šiais metais tapo ilgų nuotolių bėgikai Remigijus Kančys (01:05:47) ir Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė (01:15:57). Kartu su Remigijumi koja kojon bėgo ir antrą vietą užėmė lengvaatletis Ignas Brasevičius, pusmaratonio distanciją įveikęs per 01:05:55. Moterų kategorijoje V. Žūsinaitę-Nekriošienę vijosi ir antrą vietą užėmė sportininkė Loreta Kančytė, 21,098 km nubėgusi per 01:16:16. Trečiąją vietą iškovojo Lukas Tarasevičius (01:11:19) ir Viktorija Varnagirytė (01:18:24).

Iš viso pusmaratonio distancijos varžybose dalyvavo 1149 bėgikų.

Dar daugiau apdovanotųjų

„Visi mes žmonės“ 10 km distancijos greičiausiems dalyviams taip pat atiteko nugalėtojų taurė: trasą greičiausiai įveikė lengvaatletis Valdas Dopolskas (00:31:43) ir Lietuvos penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė (00:37:34).

10 kilometrų distancijoje lyderius vijosi ir antrą vietą užėmė Justinas Kinderis (00:32:05) ir Vytautė Budavičienė (00:38:34). Trečioje vietoje liko Jaunius Strazdas (00:32:32) ir Aurelija Vaiciukevičiūtė (00:40:07).

Renginyje apdovanota ir greičiausia komanda – šiais metais komandų taurėje geriausiai pasirodė Remigijaus Kančio treniruojama „Origami runners“ komanda.

Ilgųjų distancijų – maratono, pusmaratonio ir 10 km – laimėtojai apdovanoti nugalėtojų taurėmis, diplomais, piniginiais prizais ir rėmėjų dovanomis.

Šių metų renginyje dalyviai įveikė net 6 skirtingų distancijų trasas, iš kurių kiekvienas galėjo rinktis atstumą pagal savo pasiruošimą.

„Vilniaus maratono“ organizatorius – VšĮ „Tarptautinis maratonas“ skaičiuoja, kad šiemet kasmetiniame renginyje sudalyvavo 6659 bėgikai.